Problemy z WYPADANIEM WŁOSÓW
wypadanie włosów, salon kosmetyczny opole

Marzysz o pięknych, gęstych i zdrowych włosach, ale każdego dnia wypada ich coraz więcej? Wyglądasz mniej atrakcyjnie poprzez łysienie? Nadmierny ubytek włosów może być spowodowany stresem lub jest objawem różnych chorób ogólnoustrojowych jednak w większości przypadków to uwarunkowania dziedziczne są powodem nadmiernego, uciążliwego wypadania włosów, w szczególności u mężczyzn. U prawie 50% z nich aktywność cebulek włosowych jest osłabiona przez hormon sterydowy DHT. Skutkiem jest niewystarczająca ilość energii doprowadzana do włosa, przez co włos przedwcześnie obumiera, tworząc łysinę. Fizjologicznie wypada nam od 70 do 100 włosów dziennie, która to utrata uważana jest za objaw normalny w przypadku, gdy włosy wypadają równomiernie na obszarze całej głowy. Jeżeli jednak zauważamy cofanie się linii włosów na skroniach i czole oraz pojawienie się przerzedzenia na szczycie głowy powinno to być sygnałem do działania.

Chociaż nadmierne wypadanie włosów dotyka w głównej mierze mężczyzn coraz częściej dolegliwość ta występuje również u kobiet. Najczęściej ma ono podłoże hormonalne (podczas zaburzeń w okresie menopauzy) lub powodowane jest przez podwyższony poziom męskich hormonów, czyli androgenów (DHA). Łysienie androgenne jest uwarunkowane dziedzicznie – mieszki włosowe są bardziej wrażliwe na hormony męskie.

Jak przeciwdziałać wypadaniu włosów?

Dziedziczne uwarunkowane wypadanie włosów jest tylko pewną skłonnością, a nie chorobą. Nie można jej całkowicie wyleczyć, można jej natomiast skutecznie przeciwdziałać.

Gabinet Zdrowa Skóra oferuje państwu nowatorską kombinację substancji, które przeciwdziałają przejściowemu, hormonalnemu oraz genetycznie uwarunkowanemu wypadaniu włosów. Preparat wnika głęboko w struktury skóry głowy, przez co bezpośrednio oddziałuje na cebulkę włosa. Kofeina, 4% miłorząb japoński czy krzem organiczny pozytywnie wpływa na cebulki włosów i dociera bezpośrednio do mieszków włosowych, skutecznie wydłużając naturalną fazę ich wzrostu. Badania naukowe dowodzą, że kofeina zapobiega negatywnemu wpływowi hormonu sterydowego DHT na cebulki włosów, a przez to również umożliwia lepszy porost włosów.

=Świat Zdrowia, Październik 2014

MIKRONAKŁUWANIE SKÓRY GŁOWY w Gabinecie ZDROWA SKÓRA – Zobacz naszą ofertę