Przedłużanie rzęs ♥

RZĘSY WYKONUJEMY METODĄ 1:1 oraz OBJĘTOŚCIOWĄ 2D – 6D ❤❤ 

 

ZOBACZ:  CENNIK

 

Zabieg przedłużania rzęs ułatwia życie kobietom, które cenią swój czas, a chcą mieć codziennie pięknie podkreślone oko. Metoda ta staje się coraz bardziej popularna. W trosce o dobro naszych klientek postanowiłyśmy rozwiać wszelkie wątpliwości, odpowiadając na najczęściej zadawane pytania.

NA CZYM POLEGA PRZEDŁUŻANIE RZĘS METODĄ 1:1

Przedłużanie rzęs metodą 1:1, polega na przyklejaniu do każdej naturalnej, wcześniej odseparowanej rzęsy, jej sztucznego odpowiednika. Na zabieg zazwyczaj decydują się kobiety o krótkich, prostych lub rzadkich rzęsach, gdyż zabieg gwarantuje nie tylko ich przedłużenie, ale również podkręcenie i pogrubienie.

NA CZYM POLEGA PRZEDŁUŻANIE RZĘS METODĄ LIGHT/MEGA VOLUME 2D-6D

Przedłużanie rzęs metodą objętościową to metoda polegająca na umocowaniu kilku rzęs tworzących wachlarzyk do jednej naturalnej rzęsy. Wachlarzyki tworzone są z cienkich, specjalnych rzęs do metody objętościowej, które nie powodują przeciążenia naszych własnych.

JAKA JEST ŻYWOTNOŚĆ DOKLEJONYCH RZĘS

Przedłużone rzęsy utrzymują się około 6 tygodni – liczone od klejenia do wypadnięcia ostatniej doklejonej rzęsy. Należy pamiętać, że cykl naszych naturalnych rzęs (od wzrostu do wypadnięcia) trwa około 90 dni – wtedy właśnie razem z naturalną odpada jej doklejony odpowiednik. Dlatego dopełnienie wykonuje się co ok. 3 tygodnie (w zależności od wielkości ubytków, spowodowanych wypadaniem naszych naturalnych rzęs według ich cyklu, bądź osłabieniem kleju przez zmywanie mocnego makijażu oka).

Ważne, by obserwować żywotność rzęs. Jeśli kobieta lubi wykonywać u siebie mocny makijaż oka na co dzień, zwłaszcza wodoodpornymi kosmetykami, przedłużanie rzęs nie sprawdzi się. Wodoodporne kosmetyki zmywa się tłustymi preparatami na bazie oleju, co skraca żywotność kleju, na którym trzymają się rzęsy.

A co jeśli lubimy się malować na co dzień i nasze kosmetyki nie są wodoodporne? Do zmywania naszego makijażu nie możemy używać tłustych preparatów – trzeba je zamienić na płyn micelarny (który nie jest tłusty). Jednak wykonywanie kresek eyelinerem i nakładanie cieni, które siłą rzeczy trzeba później zmyć (chcąc nie chcąc musimy naruszyć linię rzęs) –  może skrócić żywotność naszych rzęs, a co za tym idzie – możemy zauważyć ubytki. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio o nie dbać i starać się rezygnować z mocniejszego makijażu samego oka. 

CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED ZABIEGIEM?

Zabieg nie należy do krótkich – przedłużanie rzęs metodą 1:1 trwa zazwyczaj od 1,5-2h. Natomiast przedłużenie rzęs z efektem zagęszczenia Light Volume 2d-4d może potrwać nawet do 2,5h. Jest to uzależnione od gęstości rzęs u klientki (pamiętajmy, że do każdej naturalnej doklejamy jedną sztuczną, bądź specjalny wachlarzyk, co u klientek z gęstymi rzęsami jest dość czasochłonne). Warto zatem pamiętać, by nie przychodzić na zabieg z pustym żołądkiem 🙂

W dniu zabiegu najlepiej zrezygnować z jakiegokolwiek makijażu oka, gdyż demakijaż i preparaty oczyszczające nie tylko osłabią rzęsy, ale również niepotrzebnie je natłuszczą. Co prawda – przed zabiegiem rzęsy są odtłuszczane specjalnym preparatem, jednak on sam lepiej się sprawdza, gdy uprzednio nie zastosujemy produktu do demakijażu. Może to obniżyć trwałość kleju, a co za tym idzie – trwałość naszych sztucznych odpowiedników.

JAK WYGLĄDA SAM ZABIEG?

Przedłużanie rzęs wykonuje się w pozycji leżącej – najbardziej wygodnej dla klientki ze względu na czas wykonywania. Dolne rzęsy są zabezpieczane specjalnymi płatkami kolagenowymi, które nie tylko oddzielają je od górnych rzęs, ale również pielęgnują okolicę pod oczami – zawierają bowiem właściwości nawilżające i odżywcze. 

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

Głównymi przeciwwskazaniami są wrażliwe oczy i alergie. Oczy mogą być drażnione zarówno przez klej, jak i same rzęsy, które nie są tak elastyczne jak nasze naturalne. Z tego też względu, utrudnione zadanie mają alergicy –  przed zdecydowaniem się na przedłużanie rzęs powinni wiedzieć, że zarówno klej jak i same rzęsy mogą ich uczulić.

Często jednak zdarza się też tak, że uczulają nawet najzwyklejsze tusze do rzęs – klientki z taką przypadłością (o ile nie są uczulone na klej) mogą zdecydować się na zabieg, aby uniknąć codziennego malowania ich. Wówczas rzęsy przedłużane są dla nich prawdziwym wybawieniem. Zabiegu nie wykonuje się, jeśli występują stany zapalne oka, zapalenie spojówek, przerwanie ciągłości skóry w okolicy oka.

Bardzo ważna jest znajomość swoich rzęs, obserwowanie ich. Każda z nas – kobiet – doskonale wie, czy jej rzęsy są grube, długie, krótkie czy proste. Nie należy wykonywać zabiegu przedłużania w wypadku, gdy rzęsy są kruche i słabe. Zabieg tylko dodatkowo je osłabi, a niestety efektem nie będzie można się długo nacieszyć – najprawdopodobniej słaba rzęsa, dodatkowo obciążona sztuczną, po prostu nam wyleci.

PIELĘGNACJA RZĘS PO ZABIEGU

Po nałożeniu sztucznych rzęs zaleca się, aby przez kolejne 24h ich nie moczyć, najlepiej w ogóle nie dotykać – można tylko patrzeć 🙂 Oczywiście rankiem, gdy zdarzy się, że będą poskręcane, można je delikatnie przeczesać, aby wróciły na swoje miejsce (dokładnie oczyszczoną, wyparzoną szczoteczką od mascary). Po tym czasie klej będzie doskonale utwardzony, a rzęsy nie będą bez powodu wypadać. Poza tym należy unikać pocierania oka, nadmiernego naruszania linii rzęs. W odstawkę powinni pójść wszystkie tłuste produkty – zarówno te do zmywania makijażu jak i tłuste kremy (można ich używać pod warunkiem omijania okolicy oczu). Używanie tłustych produktów osłabi klej, a co za tym idzie spowoduje wypadanie sztucznych rzęs.

Kobieta ze sztucznymi rzęsami może robić dokładnie to, co kobieta bez nich – chodzić na basen, korzystać z sauny, opalać się, malować – pod warunkiem, że nie używa tłustych preparatów – z nich trzeba bezwzględnie zrezygnować 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz